Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Gminna Biblioteka Publiczna

w Sońsku

  

Facebook

 

 

Katalog

Czytelniku zapoznaj się z katalogiem zbiorów bibliotecznych online!

Katalogi pozwolą Państwu, nie wychodząc z domu, zapoznać się z pozycjami naszego księgozbioru. Pozwolą wyszukać konkretną książkę biorąc jako kryterium wyszukiwawcze np. autora, tematykę, zapamiętaną część tytułu i serie. Wybierając się do biblioteki możemy wcześniej sprawdzić dostępność interesujących nas pozycji.    

Jeżeli poszukiwanej pozycji nie ma na półce możemy ją zarezerwować. Zalogowanie się w systemie umożliwia rezerwację pozycji (aktualnie wypożyczonych), wstępną prolongatę wypożyczonych przez siebie książek oraz kontrolę terminów zwrotu pozycji na swoim koncie czytelniczym. Zmiana terminu zwrotu książki  jest możliwa jeżeli nie został już przekroczony termin i jeżeli na daną pozycje nie ma rezerwacji.

 

Instrukcja korzystania z katalogu

 

  1. Zgłoś się po KARTĘ BIBLIOTECZNĄ  do biblioteki

 

 bib1bib20002

 

Na karcie bibliotecznej znajdują się dwie liczby. Pierwsza sześciocyfrowa jest numerem karty, druga dziewięciocyfrowa właśnie PIN-em. Przykładowo na karcie mamy nadrukowane: NR. 001247 --- 811872649.

Numer karty to 1247, PIN -811872649. W przypadku logowania na stronie internetowej nie jest konieczne wpisywanie zer poprzedzających właściwy numer karty.

 

3. Wejdź na stronę: http://katalog.gbpsonsk.eu/logowanie_konto.php
    Wprowadź numer karty oraz PIN i kliknij - ZALOGUJ.

 

bib2

 

4. UWAGA Przy pierwszymn logowaniu należy podać adres email.

 

bib3

 

4. Przechodzimy do zakładki - Katalog GBP w Sońsku i rozpoczynamy wyszukiwanie interesujących nas książek.

 

bib4 

 

5. Jeżeli wybrana książka jest wypożyczona można ją zarezerwować, należy określić czas ważności rezerwacji.

 

 bib5

 

6. Jeżeli książka jest aktualnie w bibliotece można ją zamówić  i odebrać najpóżniej w następnym dniu roboczym. Funkcja dostępna poza godzinami otwarcia biblioteki.

 

 UWAGA: zamówień nie można usuwać. Można zamówić tylko 3 pozycje. Jeżeli nie jesteśmy pewni, że odbierzemy pozycję we wskazanym terminie proszę jej nie zamawiać. To nie rezerwacje, których (na razie) możemy bezkarnie nie odbierać. Nie odebranie pozycji zamówionych skutkuje zablokowaniem możliwości zamawiania.

bib6

 

7. Jeżeli chcesz dowiedzieć się więcej na temat rezerwacji przejdź do zakładki WPROWADZENIE http://katalog.gbpsonsk.eu/

Jeżeli masz więcej pytań przyjdź do nas osobiście, zapraszamy. 

8. W przypadku zwracania i wypożyczania  książek  karta nie jest niezbędna.

 

Uwaga! Katalog jest w fazie testów i wdrażania, nie posiada jeszcze pełnej funkcjonalności i mogą pojawiać się błędy.